Priorytety inwestycyjne Bochni w przyszłorocznym budżecie

09.12.2019

 

Zabezpieczenie wkładu w realizację długoletnich inwestycji – rewitalizacji bocheńskiego rynku i dalszej budowy obwodnicy KN2. Takie są najważniejsze priorytety inwestycyjne władz samorządowych miasta soli w przyszłym roku. 

Jak deklaruje burmistrz jeszcze w tym roku ma się zakończyć przebudowa ulicy Św. Kingi. – Choć trzeba pamiętać, że prace realizowane są na terenie, który może sprawić niespodzianki – zastrzega Stefan Kolawiński.

Jest to budowa, która łączy się z odbudową, przebudową muru okalającego Bazylikę Św. Mikołaja. Czy na styku tych dwóch zadań coś nie pojawi – tego nie wiemy. Mam nadzieję, że nie.

Burmistrz dodaje, że ulice Solna, Sutoris i Dominikańska oddane niedawno po remoncie w pobliżu kopalnianego szybu pokazują, jak wyglądało będzie centrum po rewitalizacji.

– Temu terenowi został nadany nowy wymiar. Oświetlenie powoduje przyjazny klimat. Jak tak sobie żartuje, że brakuje tylko zaczarowanej dorożki. Proszę sobie wyobrazić. kiedy to będzie zrealizowane w całości.

Dodajmy, że projekt przyszłorocznego budżetu Bochni zakłada przychody na poziomie 159 milionów złotych i deficyt w wysokości blisko 7 milionów. Sporym problemem jest sfinansowanie oświaty, dla której subwencja pokrywa jedynie 61 % potrzeb.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN