Problemy przy rewitalizacji centrum uzdrowiska

29.11.2018

Władze Szczawnicy mają problem z remontem centrum uzdrowiska. Rewitalizacją miały zostać objęte uzdrowiskowe części ul. Zdrojowej i Jana Wiktora. Zaplanowano też połączenie promenady nad Grajcarkiem z Parkiem Dolnym. Do tego na ul. Głównej miał zostać wybudowany taras widokowy oraz schody stanowiące główny trakt między ulicą, a kolejką na Palenicę.

Problemem są jednak pieniądze i brak chętnych wykonawców. – Przygotowujemy propozycje redukcji, którą musi jeszcze zaakceptować urząd marszałkowski. Jeśli to się uda, ogłosimy kolejny przetarg na mniejszy zakres prac. Dysponujemy kwotą ponad 6 milionów złotych i mamy nadzieję, że uda się za nią zrealizować nowy zakres prac – tłumaczy Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy. – Chcemy zrezygnować z rzeczy, które wydają się nam mniej potrzebne, niż choćby na przykład połączenie placu Dietla z Parkiem Dolnym – dodaje.

Pierwszy przetarg na rewitalizację musiał zostać unieważniony, ponieważ wszystkie 5 ofert nie mieściło się w budżecie uzdrowiska. Władze Szczawnicy chcą zrezygnować między innymi z montażu nowego oświetlenia, remontu schodów na Palenicę, przebudowy ulicy Jana Wiktora czy budowy fontanny w pobliżu szczawnickiej wiewiórki.

Posłuchaj:
Grzegorz Niezgoda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN