Proces ws. oszustw finansowych w Samorządowym Centrum Edukacji na razie wstrzymany

20.10.2019

Oskarżonymi są Dagmara N., była dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji,  i Edmund J., były dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym.

Pierwsza rozprawa została odwołana, bo obrońcy oskarżonych wystąpili do Sądu Rejonowego w Tarnowie z wnioskiem o zwrócenie się do Sądu Najwyższego o przekazanie sprawy innemu sądowi ze względu na dobro postępowania. Ten ma być rozpatrzony w najbliższych dniach.

Dagmara N. ma około 20 zarzutów, m.in. posłużenia się sfałszowanymi dokumentami, poświadczenia w nich nieprawdy czy usunięcia dokumentów.

Zarzuty dotyczą zawierania umów na organizowanie kursów i osiąganie z tego nienależnych dochodów – mówi sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie.

– Organizacja kursów miała stanowić obowiązek służbowy. Na dokumentacji kursów – na umowach zlecenia, na podstawie których były wypłacane wynagrodzenie oskarżonej, zostały podrobione podpisy czy to starosty, czy wicestarosty.

Były dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Edmund J., ma kilkanaście zarzutów.

Większość dotyczy przekroczenia uprawnień, które polegały na zawieraniu umów z oskarżoną i zatwierdzaniu rachunków – dodaje sędzia.

– Większość ze stawianych mu zarzutów polegać miało na zawieraniu z oskarżoną umów zlecenia na prowadzenie rożnego rodzaju wykładów, w sytuacji w której oskarżony nie był osobą upoważnioną przez starostę do zatwierdzania tego typu umów i związanych z nim rachunków po przeprowadzeniu wykładów.

Grozi im do 10 lat więzienia.

Posłuchaj:
Tomasz Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN