Procesję przejdą przez cmentarze – o jakiej porze?

01.11.2018

Sądeckie cmentarze są już wysprzątane i przygotowane na uroczystość Wszystkich Świętych. To dlatego, że już jutro będziemy masowo odwiedzać groby naszych bliskich. Szczególnie będą one oblegane podczas procesji. Gdzie i kiedy w Nowym Sączu będą się one odbywać?

Wszystkie procesję będą odbywać się popołudniu. Na cmentarzu komunalnym przy ul. Rejtana liturgię przygotowuje parafia św. Kazimierza, a na osiedlu Gołąbkowice parafia Matki Bożej Niepokalanej. Obydwie rozpoczynają się o godzinie 14.00. O tej same porze przy kościele św. Rocha rozpoczną się nieszpory z procesją na po okolicznym cmentarzu, po tych uroczystościach z kolei Msza św. w kościele parafialnym.

W uroczystość Wszystkich Świętych w większości kościołów obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. Z powodu procesji w Bazylice nie będzie jednak mszy o godzinie 14.00, w kościele pw. św. Kazimierza Mszy św. o 15.15. Podobnie będzie też na osiedlu Helena. Msze św. w kościele Krzyża Świętego tak jak w niedziele. Natomiast w kościele św. Heleny Msza św. będzie po zakończeniu procesji około godz. 15.00. Procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych i okolicznościowym kazaniem o godz. 14.00.

Wyjątkiem jeśli chodzi o godzinę rozpoczęcia modlitwy na cmentarzu jest parafia Matki Boskiej Bolesnej czyli Zawada. Tutaj nieszpory usłyszymy dopiero o 14.30. Z kolei Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej na zabałeckiej górze przypomina, że w kościele nie będzie popołudniowych Mszy św. Natomiast o 14.00 w kościele w Wielogłowach będzie różaniec, nieszpory z kazaniem i procesja na cmentarz.

Udział w procesji nie zwalnia z udziału w Mszy św. Warto pamiętać też o tym, że na cmentarzach w Nowym Sączu będą odbywać się dwie kwesty – pierwsza ma wesprzeć tarnowskie Seminarium Duchowne, drga to akcja Ratujmy Sądeckie Nekropolie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN