Marek Oleniacz: – Projektowanie nowego stadionu Sandecji idzie zgodnie z planem [WIDEO]

17.07.2018

Na początku sierpnia powinniśmy poznać wstępne koncepcje i wygląd nowego stadionu Sandecji. Prace przy tworzeniu projektu idą zgodnie z planem – przekonywał dziś (17.07) na naszej antenie Marek Oleniacz, prezes spółki Sądecka Infrastruktura Miejska, która przygotowała przetarg na projekt stadionu.

Jak podkreślił, jego budową również powinna zająć się spółka miejska, a nie urząd miasta. – Urzędy miejskie mają pewną bezwładność przy prowadzeniu tak dużych inwestycji. Niektóre procedury są skomplikowane i mogą się przedłużać. Przykładem może być sytuacja, gdy podpisywaliśmy umowę z wykonawcą projektu stadionu. Ze strony urzędu potrzeba było około 7 podpisów, a od wykonawcy tylko 1. Mimo, że rola spółki już się zakończyła, to nie porzucamy tego projektu i chcemy go cały czas koordynować. Jednak gdy trzeba będzie podjąć poważne decyzje, to zostawimy już Urzędowi Miasta Nowego Sącza – tłumaczył prezes Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej.

Projekt stadionu Sandecji kosztuje ponad 650 tysięcy złotych i ma być gotowy za dwa miesiące. Zgodnie z planem stadion ma spełniać wszystkie wymogi gry w Ekstraklasie. Trybuny docelowo mają pomieścić około 8 tysięcy osób, a murawa ma być podgrzewana.

Kiedy trwa projektowanie nowego stadionu przy ul. Kilińskiego, za ponad 700 tysięcy złotych dostosowano do wymogów licencyjnych rozgrywek pierwszej ligi istniejący stadion miejski. Polski Związek Piłki Nożnej wyraził już zgodę na grę biało-czarnych w Nowym Sączu.

Posłuchaj:
Marek Oleniacz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN