Prokuratura czeka na opinie specjalistów ws. wypadku na terenie Jednostki Ratownictwa Chemicznego

12.07.2019

Opinia biegłego i wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy zdecydują, czy będą zarzuty ws. wypadku na terenie Jednostki Ratownictwa Chemicznego.

Śledczy czekają na wnioski z kontroli inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy i kluczową dla śledztwa opinię biegłego z zakresu chemii oraz bezpieczeństwa pracy.

jak informowaliśmy, w wypadku 1 czerwca podczas zlewania chemikaliów doszło do wybuchu substancji chemicznych. Mężczyzna, który pracował przy utylizowaniu środków chemicznych, został poparzony.

W zależności od wyników badań biegłego i wniosków inspektorów będą podejmowane decyzje o odpowiedzialności – mówi Marcin Stępień, prokurator rejonowy w Tarnowie.

– Czekamy na wyniki tych badań i w zależności od ich treści będą podejmowane decyzje o ewentualnej odpowiedzialności poszczególnych osób. Mamy do czynienia z dosyć specyficzną działalnością zakładu, bo utylizuje on substancje niebezpieczne, stąd też potrzebujemy informacji specjalnych. Jedynie biegły z zakresu chemii i bezpieczeństwa oraz higieny pracy jest w stanie pomóc prokuraturze, aby ustalić czy doszło do wypadku przy pracy zawinionego przez osoby trzecie.

W sprawie wypadku przesłuchiwani są nadal świadkowie.

Posłuchaj:
Marcin Stępień
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN