Prokuratura wznawia przesłuchania byłego senatora Stanisława K. jego syna i Marty M.

15.01.2020

Prokuratura Regionalna w Katowicach wznowi dziś przesłuchania zatrzymanych przez CBA Sądeczan. Jak wiecie z naszych wiadomości prokuratura zarzuca byłemu Senatorowi Stanisławowi K. i jego synowi powoływania się na wpływy i przyjmowanie wielomilionowych łapówek. Trzecia zatrzymana w tej sprawie osoba, dyrektor małopolskiego PEFRON-u Marta M., miała wręczać korzyści majątkowe w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

– Trójka podejrzanych była przesłuchana, więc wszystkie te trzy osoby były zatrzymane. W dniu dzisiejszym przesłuchania wszystkich trzech podejrzanych będą kontynuowane i po ich zakończeniu prokurator będzie podejmował decyzję co do ewentualnych środków zapobiegawczych – wyjaśnia rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach prokurator Katarzyna Żołna.

Przesłuchania mają być wznowione dziś po południu.

Marta M. została wczoraj decyzją prezesa PiS zawieszona w prawach członka tej partii. Małopolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyznaczył tymczasowego dyrektora, który ją zastąpi.

Posłuchaj:
Katarzyna Żołna
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN