Prokuratura zarzuca przywłaszczenie pieniędzy dyrektorce szkoły

10.04.2018

Mowa o prawie 6 tysiącach zł. Śledczy opierają zarzut na dowodach z podobnych zeznań co najmniej kilkunastu uczniów, którzy kwestowali podczas ogólnopolskiej zbiórki ulicznej w Tarnowie.

Ich zdaniem podczas liczenia zginęły banknoty między innymi obcej waluty, które mieli do puszek wrzucać przechodnie.

Dyrektor Zespołu Szkól Ekonomiczno-Ogrodnicznych nie przyznała się do zarzutów, ale zanim je przedstawiono,  zwróciła pewną kwotę – mówi Marcin Stępień, prokurator rejonowy w Tarnowie. – Rodzice zaczęli kierować swoje wątpliwości również do pani dyrektor. W szkole odbyły się spotkania i nagle po kilku dniach pani dyrektor wpłaciła na konto orkiestry 5733 zł, tłumacząc, że zawieruszyła jej się koperta z banknotami, że wpłacili wcześniej na konto Orkiestry tylko bilon. Prokurator nie uwierzył w to – dodaje.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło od szefa ogólnopolskiej zbiórki w Tarnowie, do którego to rodzice zgłaszali swoje podejrzenia co do sposobu przeliczania pieniędzy. – Uczeń pamiętał, że ktoś mu wrzucił np. 20 dolarów, 10 euro, 50 zł, a nagle okazuje się, że w przeliczeniu w protokole widnieje kwota kilkakrotnie mniejsza. Podział w liczeniu ustalała pani dyrektor, że uczeń liczy bilon, a ona banknoty – dodaje prokurator.

Prokuratura bada jeszcze wątek podrobienia podpisów na protokołach ze zbiórki.

Dyrektorce grozi do 5 lat więzienia. Dziś prezydent i kurator mają zostać poinformowani o zarzutach. Urząd Miasta zajmie stanowisko, gdy dotrze zawiadomienie z prokuratury – informuje rzeczniczka urzędu.

Posłuchaj:
Marcin Stępień
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - Krystyna Latała
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Albert Kogut
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN