Promenada z osiedlem apartamentowców zamiast ruin, czyli co po byłym Owintarze?

30.11.2017

Tarnowski magistrat ogłasza projekt zagospodarowania niechlubnego miejsca w ścisłym centrum i próbuje zachęcić właścicieli, by go uporządkowali.

Najwyższy czas, by zrobić z tym porządek – mówią reporterowi RDN mieszkańcy. – Najlepiej by te gruzy zniknęły. Mieszkam tu niedaleko i mnie ten widok bardzo drażni. Trzeba zagospodarowywać takie miejsca, niech nie stoją puste. Ten teren dla miasta jest dużą ujmą. Zmarnowało się tu kilkanaście lat. Gdy była przetwórnia, ludzie mieli prace. Gdy upadło – została ruina, która straszy od ponad 20 lat – komentują tarnowianie.

Powstał projekt zagospodarowania m.in. tego terenu. Urzędnicy proponują, by obecnie zrujnowane miejsce stało się osiedlem mieszkalno-usługowym. – Budynki powstałyby wzdłuż promenady – informuje Daniela Motak, rzecznik Urzędu. – Zaczynałaby się ona na wysokości ulicy Krakowskiej, na wprost kościoła Św. Rodziny. Ta promenada obsadzona by była drzewami, składałaby się z placów publicznych. Chodzi o to, by ten teren były ogólnodostępny. Oprócz tego, że posiadałby mieszkania oraz punkty usługowe czy sklepy, to żeby zachęcał całe rodziny do spacerów – informuje rzeczniczka.

Teren po byłym Owintarze nie jest własnością miasta, ale należy do prywatnych właścicieli. Dodajmy, że projekt planu zagospodarowania południowo-zachodniej części Starówki można oglądać w tarnowskim magistracie. Urzędnicy czekają na uwagi i pomysły mieszkańców do 19 grudnia. O planie uporządkowania Owintaru mówił w kampanii wyborczej trzy lata temu prezydent Roman Ciepiela.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniela Motak
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN