Jest propozycja bonu kultury, czyli dotowania za frekwencję

25.01.2018

Prezydent Roman Ciepiela proponuje takie rozwiązanie we własnych poprawkach do budżetu Tarnowa. Jak twierdzi, na kulturę miasto chce przeznaczyć dodatkowe ponad 600 tys. złotych, w tym 250 tysięcy właśnie na bon.

Teatr, biblioteka TCK czy BWA miałyby dostawać dodatkowe środki za frekwencję.

Prezydent przyznaje jednak, że ta propozycja wymaga dopracowania. – To są dodatkowe środki finansowe, o które będą ubiegały się tarnowskie instytucje kultury. Nie chce tego nazwać rywalizacją, ale będzie to pewien sposób zachęcenia mieszkańców Tarnowa do udziału w przedsięwzięciach, które mieszkańcy opłacą bonem, który dostaną do wykorzystania. A za tym bonem pójdą pieniądze z budżetu miasta – tłumaczy prezydent.

Przypomnijmy, zdaniem działaczy kulturalnych w Tarnowie, w tegorocznym budżecie przewidziano mniej pieniędzy dla tego typu instytucji. Zainicjowali oni nawet akcję pod hasłem – Tarnów Chce Kultury. Prezydent, który początkowo odnosił się do niej sceptycznie teraz przyznaje, że miała ona swój sens. – Myślę, że ta akcja była ważna dla naszej debaty tarnowskiej. Z jednej strony w poprawce będą dodatkowe pieniądze dla instytucji kultury, tak żeby nie cierpiały z powodów zupełnie podstawowych, i te potrzeby są zaspokojone w pełni, a ten bon jest kwotą ekstra – dodaje prezydent.

Szef tarnowskiego samorządu przyznaje, że opiera się na pomyśle wojewódzkim. Bon kultury będzie jednym z tematów dzisiejszej sesji rady miasta Tarnowa. Radni zdecydują co z tegorocznym budżetem.

Po rezygnacji Kazimierza Koprowskiego i podjęciu przez niego pracy w Warszawie, wybrany zostanie też nowy przewodniczący Rady Miasta.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Roman Ciepiela
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN