Protest pracowników laboratoriów trwa – kolejne spotkanie w grudniu

16.11.2018

Wiele obietnic padło podczas spotkania przedstawicieli pracowników laboratoriów diagnostycznych z ministrem zdrowia, które miało miejsce w środę (14.11.) w Warszawie. Kolejne już w grudniu.

Jak udało nam się dowiedzieć, Łukasz Szumowski obiecał do następnego spotkania porozmawiać z organami założycielskimi placówek publicznej służby zdrowia. Ma zorientować się, jakimi funduszami dysponuje ministerstwo.

Iwona Kozłowska, przewodnicząca Krajowego Związku Pracowników Laboratoriów diagnostycznych informuje, że po spotkaniu w Warszawie nastawienie jest bojowe: – Nie będziemy stać biernie i czekać. Pracownicy laboratoriów są zdesperowani, ale przede wszystkim zmęczeni czekaniem. Po ostatnim spotkaniu czuję z jednej strony nadzieję, ale z drugiej rozgoryczenie. Mimo, że minister uważa, że sprawę można rozwiązać w cztery miesiące, znając życie tak się nie stanie. Moim zdaniem, potrzeba minimum roku, żeby ustabilizować płace pozostałych zawodów medycznych i wtedy określić jakimi funduszami dysponuje ministerstwo – dodaje

Przypomnijmy, że w ramach protestu Jesień w laboratorium. Mamy dość!, pracownicy diagnostyki domagają się podwyżek, ale także lepszego traktowania. Kamil Górski, który był obecny na środowej pikiecie przed ministerstwem twierdzi, że minister nie traktuje ich poważnie. – Pan minister ostatni dzień przed protestem przeniósł spotkanie do Centrum Dialogu Społecznego. Przez to pikietowaliśmy przed pustym budynkiem. Pokazał, jakie ma do nas poważanie, czyli zerowe – podkreśla.

Jak rozstrzygnie się kolejne spotkanie? Czy pracownicy diagnostyki będą zmuszeni do masowych zwolnień L4 na wzór policjantów? Przekonamy się w grudniu.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy