Przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki

04.12.2018

Przedsiębiorcy z Pilzna zapłacą wyższe podatki od nieruchomości. Podczas sesji radni zdecydowali o wzroście cen.

Dodatkowo wszystkie stawki zostały ujednolicone, co nie spodobało się właścicielom firm.

Są to drakońskie podwyżki, bo szczególnie dotyczą pomieszczeń socjalnych. To jest 125% podwyżki z 8,50 zł na 18 złotych. Mamy pomieszczeń socjalnych bardzo dużo. Wiele śluz higienicznych, stołówek, toalet czy różnych korytarzy. To musi być w firmie. Nie powiem pracownikom, że pozamykamy te pomieszczenia, wrócimy do starych czasów i powiesimy kije na polu i tam będą wychodzić.

Przez wyższe koszty funkcjonowania gminy i podwyżki cen energii burmistrz Pilzna, Ewa Gołębiowska nie widzi innego sposobu jak wzrost cen podatków za grunty.

Praktycznie wszystkie gminy wprowadziły wyższe stawki – dodaje włodarz Pilzna.

Jest taki trend. Dodatkowo powiem, że nie podwyższaliśmy w ubiegłym roku stawek podatkowych. Teraz chcąc skonstruować budżet musimy znaleźć dodatkowe środki. Bo wiemy, że czekają nas duże podwyżki cen energii czy gazu i zwiększenie kosztu dowozu dzieci i młodzieży do szkół. I tu nie ukrywam, chcemy zbilansować wszystko – informuje Gołębiowska.

Radni z Pilzna poparli projekt władz miasta. Odrzucili jednocześnie zaproponowaną niższą stawkę za grunty, na których znajdują się pomieszczenia socjalne. Dla niektórych przedsiębiorców oznacza to wzrost podatku od nieruchomości nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Posłuchaj:
Ewa Gołębiowska
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN