Przedświąteczna gorączka coraz bardziej widoczna na tarnowskich ulicach

16.04.2019

Więcej samochodów szczególnie w rejonie marketów i targowisk. Tarnowscy policjanci apelują o cierpliwość i przestrzeganie przepisów drogowych.

W najbliższych dniach ruch na tarnowskich ulicach będzie jeszcze większy – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

– Dużo wyjechało motocyklistów, dużo autobusów czy też samochodów osobowych. Zdecydowanie ten ruch na naszych ulicach jest większy. Z naszej strony tarnowskiej policji mogę apelować i prosić o rozsądek i powagę, jeżeli chodzi o jazdę. Tarnowscy policjanci również będą mieli wzmożone patrole jeżeli chodzi o przekraczanie prędkości, czy też poruszanie się samochodami w stanie nietrzeźwości.

W okresie przedświątecznych zakupów często dochodzi do drobnych kolizji na parkingach obok sklepów czy targowisk.

Jeśli uszkodzimy jakiś pojazd, nie uciekajmy – dodaje Paweł Klimek.

– Tutaj na pewno będzie dochodziło do bardzo dużej liczby, ciekawych i na pewno irytujących sytuacji. Jeżeli chodzi o parkowanie, czy o miejsca parkingowe. Parkujmy tak, aby jeden drugiemu nie przeszkadzał. Jeśli dojdzie nawet do lekkich obtarć, a w pobliżu nie będzie tego właściciela samochodu, bądźmy kulturalnymi ludźmi. Zostawmy na karteczce numer telefonu, za przednią wycieraczką samochodu, który został uszkodzony.

W piątek w całym kraju ruszy policyjna akcja Wielkanoc 2019. Więcej patroli będzie można spotkać na głównych drogach i autostradach.

Dodatkowo policjanci będą karać kierowców za nadmierną prędkość, używanie telefonu komórkowego podczas jazdy czy też brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy