Przemoc wobec mężczyzn – coraz więcej zgłoszeń

04.12.2017

Coraz więcej mężczyzn zgłasza się do brzeskiej policji i informuje, że są ofiarami przemocy domowej. Jak podkreślają mundurowi, to efekt tego, że coraz więcej mówi się, że to nie wstyd przyznać się, iż jest się krzywdzonym przez drugą osobę.

Tak przynajmniej wynika z policyjnych statystyk. Z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba panów, którzy doświadczyli przemocy ze strony swoich żon, lub innych członków rodziny.

Jeszcze kilka lat temu były to pojedyncze przypadki, że mężczyźni zgłaszali, że są ofiarami przemocy domowej. Teraz jest to częste. Na przestrzeni ostatnich miesięcy takich zgłoszeń było blisko pięćdziesiąt.

Jak mówi Ewelina Buda z brzeskiej policji nie chodzi tylko o przemoc żony wobec męża ale także dzieci wobec ojca czy wnuków w stosunku do dziadków. – Coraz częściej mężczyźni mają odwagę powiedzieć, że im się dzieje krzywda i szukają tej pomocy – dodaje.

Każda ofiara przemocy może liczyć na pomoc. We wszystkich zgłaszanych przypadkach sprawy są kierowane do sądów rodzinnych. Powiadamiane są także ośrodki pomocy społecznej.

Posłuchaj:
Łukasz Wrona
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy