Przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego w Tarnowie z opóźnieniem

01.12.2017

Żużlowa spółka, która dzierżawi obiekt, nie chce aby został on zamknięty w 2019 roku. Ich zdaniem remont można by było wykonywać etapami, nie zamykając stadionu.

Musimy przeanalizować takie rozwiązanie, ale wymaga to czasu – podkreśla Roman Ciepiela. – Decyzja po części należy do spółki żużlowej. Ponieważ ona ma twardy termin dzierżawy obiektu do wiosny 2020 roku. Jeżeli żużlowcy nie zdecydują się na rozwiązanie umowy, to pod znakiem zapytania stoi wejście w teren i wykonania remontu. Magistrat nie będzie mógł rozpocząć postępowania przetargowego, jeżeli nie uda się ustalić daty rozwiązania umowy – mówi prezydent.

Remont przeprowadzany etapami wydłuży czas modernizacji stadionu – tłumaczy Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej – Remont rozciągnie się w czasie, trzeba go będzie dzielić na kilka etapów i przeprowadzać osobne przetargi. To może być wtedy problem na kilka sezonów. Na razie rozważamy przeprowadzenia prac po sezonie 2018, zamknięcie go w roku 2019 i oddanie wiosną kolejnego roku. Wtedy klub będzie musiał jeździć jeden sezon poza Tarnowem. Wydaje się być to najlepsze rozwiązanie – dodaje Rafał Nakielny.

Dodajmy, że ogłoszenie przetargu na modernizację stadionu to jeden z warunków otrzymania licencji na start tarnowskiego zespołu z rozgrywkach ekstraligi żużlowej. Pierwotnie miał on być ogłoszony w listopadzie ale teraz, ze względu na kolejne konsultacje, procedura może przeciągnąć się o kilka tygodni.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Rafał Nakielny
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN