Kłopoty z przetargami – brak chętnych i dużo wyższe ceny

13.09.2018

Z rozstrzygniętych dotąd przetargów już wiadomo, że z powodu wyższych cen oferentów miasto wyda około 8 milionów zł więcej, niż planowano. Poza tym nie wszystkie inwestycje udało się zrealizować. Główne powody, jak mówią tarnowscy urzędnicy, to brak wykonawców i oferty przekraczające często nawet o 100 procent kwoty zarezerwowane w budżecie.

W dwóch przypadkach są też problemy z uzyskaniem pozwoleń. To powoduje powtórki przetargów i opóźnienia.

– Na 80 zadań jest około dziesięciu takich, których nie udało się dotąd rozpocząć. Ich realizacja ma się przeciągnąć na przyszły rok – wyjaśnia Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

– Będziemy składać propozycje do umieszczenia tych zadań w Wieloletniej Prognozie Finansowej i ogłoszenie przetargu jesienią tego roku z terminem realizacji do czerwca 2019. Wśród tych zadań jest rozbiórka komina w Zakładach Mechanicznych, która była przewidywana w tym roku. Były tam dwa przetargi i obydwie oferty przekroczyły o ponad 100 procent kwotę, którą mieliśmy zabezpieczoną w budżecie. Będziemy też powtarzać przetarg na kamienicę nr 4 na Rynku. Podobnie z kamienicą przy Legionów 14 – oferta która była znacznie przekraczała nasze możliwości, dlatego wydzielamy pewien etap z tej dokumentacji i będziemy ogłaszać przetarg w zmniejszonym zakresie.

Dodajmy, że inwestycją, z której miasto zrezygnowało, jest budowa windy przy ul. Granicznej, w budynku, w którym mieszczą się różne instytucje. Powodem jest brak dofinansowania.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN