Przy wiadukcie na Gumniskiej robotników brak

17.04.2018

Mieszkańcy Tarnowa komentują brak pracowników przy modernizowanym wiadukcie przy ulicy Gumniskiej. Od kilku dni prace zostały wstrzymane. Na uporządkowanym placu nie widać pracowników oraz ciężkiego sprzętu.

To niepokojące, że przy tak ładnej pogodzie plac budowy jest pusty – mówią tarnowianie. – Już chyba od tygodnia nie ma tutaj nikogo, jest wysprzątany teren. Zostały tylko gawrony. Od rana tu nikogo na placu budowy nie było. Trochę za wolno te prace się posuwają. Nie widać pracowników, a co za tym idzie nie ma żadnego postępu prac. To nas niepokoi, bo nie wiemy ile to jeszcze potrwa. Ładna pogoda za oknem, a nie ma nikogo – komentują.

Obecnie jedna z firm zakończyła prace kanalizacyjne, druga w najbliższych dniach ma rozpocząć prace drogowe. Tak przestój pod wiaduktem przy ulicy Gumniskiej tłumaczył kilka dni temu reporterowi RDN Konrad Gawłowski, zastępca dyrektora projektów modernizacji PKP w rejonie południowym. – Przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest wybudowanie układu drogowego. Wchodzi druga firma, która będzie budować drogę. Nie chcę tutaj składać deklaracji mówiących o tym, czy będziemy tam wcześniej puszczać ruch samochodów czy nie będziemy. Otwarcie drogi dla pojazdów przez plac budowy czy też w jego sąsiedztwie, to zawsze jest pewne niebezpieczeństwo – dodaje Konrad Gawłowski.

Prace drogowe pod wiaduktem przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie mają zakończyć się w czwartym kwartale tego roku. Do tego czasu dla kierowców obowiązywać będą objazdy przez centrum miasta. Natomiast mieszkańcy aby dostać się do centrum, muszą korzystać z autobusów.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Konrad Gawłowski
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN