Przybędzie ścieżek rowerowych

09.07.2018

Ponad 10 mln złotych na budowę nowych ścieżek rowerowych przeznaczy tarnowski magistrat w ciągu najbliższych dwóch lat.

Do końca 2020 roku powstanie 13,5 km nowych ciągów dla miłośników jednośladów. Nowe trasy połączą już istniejące.

Wspólnie z Tarnowską Organizacją Turystyczną dostaliśmy dofinansowanie na budowę czterech odcinków trasy rowerowej – mówi Wojciech Pająk z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Odcinek połączy ulicę Kwiatkowskiego i Czerwonych Klonów wraz z dojazdem do basenów w Mościach, budowę ścieżki przy ulicy Chyszowskiej oraz budowę połączenia od dworca kolejowego wzdłuż ulicy Krakowskiej, Narutowicza do ulicy Tuchowskiej. Ostatni, czwarty odcinek, to połączenie ulicy Słonecznej poprzez Starodąbrowską, Mostową, Gumniską, Dąbrowskiej do al. Tarnowskich – dodaje.

Tymczasem tarnowscy rowerzyści mówią, że w kwestii miejsc dla rowerzystów w Tarnowie jest jeszcze wiele do zrobienia. – Nie jest łatwo jeździć na rowerze po Tarnowie. Nie ma ścieżek, nie ma jak przejechać i gubią się kierowcy i rowerzyści. Byłby spokój na ulicach, mniej wypadków, potrąceń. Ścieżek jest bardzo mało, bo też jeżdżę rowerem i wiem, że jest z tym problem. Najlepiej mieć rower górski do przemierzania naszych ścieżek rowerowych, bo są nierówne, dziurawe, pełno krawężników jest po drodze – mówią fani dwóch kółek.

Jeszcze w tym roku zakończy się także budowa i modernizacja tras rowerowych, które będą częścią europejskiego szlaku EuroVelo4. Łącznie będzie to 17 kilometrów nowych odcinków dróg.

Posłuchaj:
Wojciech Pająk
Mieszkańcy
Piotr Środawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN