Przyciągnęła ich miłość do koni, ale też piękno Beskidu Niskiego

16.09.2017

W Regietowie Dni Huculskie jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie gościli tu nie tylko mieszkańcy miejscowości

Nasza reporterka, która odwiedziła to miejsce z mikrofonem, spotkała tu także turystów z drugiego końca Polski.

– Do Gładyszowa przyjeżdżamy aż z Trójmiasta, tęsknimy za Gładyszowem, nie wyobrażamy sobie, żeby tu nie przyjechać. Choć w tym roku na Dniach Huculskich znaleźliśmy się przypadkiem. Byliśmy na Węgrzech i przeczytaliśmy w internecie, że w ten weekend (15 – 17.09) jest to wydarzenie, więc jesteśmy. – tłumaczył pan Zbigniew.

Regietów chętnie odwiedzają też mieszkańcy Krakowa, czy Wielkopolski. Wszyscy jednym głosem w samych ciepłych słowach mówią o hucułach. – Kochamy te konie, są nie tylko piękne, ale też mądre. Podziwiamy je za każdym razem, jak tu się pojawiamy. – przekonują. Jak twierdzą turyści, uroku całemu wydarzeniu dodaje piękno otaczającego stadninę Beskidu Niskiego.

To jeszcze nie koniec wrażeń związanych z Dniami Huculskimi w Regietowie. Jeszcze jutro (17.09) organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. W planach są między innymi sportowa ścieżka hucułów, konkurs skoków przez przeszkody, czy pokaz konny SKH „Gładyszów”, a wszystko przy dźwiękach muzyki. Radio RDN Nowy Sącz patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy i turyści
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN