Szynobus pojedzie do Rytra

08.06.2018

Od poniedziałku mieszkańcy Rytra i okolicznych miejscowości będą mogli dojechać szynobusem do Nowego Sącza. Wydłużone zostają kursy pociągu, który do tej pory kursował między Nowym, a Starym Sączem. Jeszcze dziś (8.06) ma zakończyć się remont linii kolejowej w kierunku Rytra i dlatego kursy szynobusu powinny odbywać się bez utrudnień.

– Tory są po to, żeby z nich korzystać. Pamiętam jak było dawniej, gdy mieszkańcy bardzo chętnie korzystali z pociągów i były one nawet przepełnione, dlatego chcemy teraz reaktywować kolej – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz  Władysław Wnętrzak, wójt gminy Rytro. – Moim zdaniem na szynobusie skorzystają nie tylko mieszkańcy ale i turyści. Będą mogli przyjechać pociągiem, iść na wycieczkę i nie martwić się o samochód – dodał.

Na kierowców, którzy zdecydują się zostawić samochody i przesiąść się do szynobusu, będą czekały parkingi przy dworcu kolejowym i stacji paliw. Bilet miesięczny ma kosztować około 90 złotych. Cena może się jednak zmniejszyć, ponieważ w przeciągu najbliższych tygodni zostanie wprowadzony zintegrowany bilet na szynobus i autobusy sądeckiego MPK.

Posłuchaj:
Władysław Wnętrzak
Jakub Pędzich
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy