PSL popiera Leszka Zegzdę

16.08.2018

Do sądeckiej Koalicji Obywatelskiej oficjalnie dołączyło Polskie Stronnictwo Ludowe. Ludowcy zdecydowali się poprzeć w wyborach na prezydenta Nowego Sącza Leszka Zegzdę. Podczas spotkania na sądeckim rynku podpisano wspólną deklarację wyborczą.

– Jeśli jest dobry kandydat na gospodarza miasta, który potrafi wokół siebie zebrać wiele środowisk politycznych, to trzeba go wspierać. Nowy Sącz ma szansę, aby doszło tutaj to właściwej zmiany i przekierowania rozwoju miasta na właściwe tory – tłumaczy Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Ten kandydat zrealizuje również program naszej partii, dlatego go wspieramy. Zależy nam na szukaniu porozumienia, a nie budowaniu murów – dodaje.

Oznacza to, że ludowcy nie wystawią osobnego kandydata na prezydenta miasta.

Leszek Zegzda podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami, że chce przenieść współpracę z sejmiku województwa do sądeckiego ratusza. – W zgodzie i dialogu pracowaliśmy na rzecz województwa małopolskiego, dlatego uważam, że nasza współpraca w przyszłości będzie się rozwijała bardzo dobrze – dodaje.

Popisując porozumienie, ludowcy dołączyli do między innymi Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Komitetu Obrony Demokracji. Ugrupowania wystawią również wspólne listy wyborcze w wyborach na prezydenta miasta.

W wyborach do sejmiku województwa i powiatu, PSL wystawi swoich kandydatów.

 

Posłuchaj:
Władysław Kosiniak-Kamysz
Leszek Zegzda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN