Ptaszkowa zaprasza na Spartakiadę Zimową

14.02.2018

Zawody w biegach narciarskich oraz gry i zabawy dla dzieci. Zintegrowana Spartakiada Zimowa w Ptaszkowej zaprasza już po raz 63. Impreza jest też wspomnieniem Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia. Zabawa na śniegu w sobotę (17.02).

Pierwszym celem organizacji imprezy jest uczczenie dwóch wielkich ludzi sportu z terenu Sądecczyzny – Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia. Pierwszy był kurierem w czasie II wojny światowej, drugi nauczycielem wychowania fizycznego.

Drugi cel to przede wszystkim wyciągnięcie dzieci na powietrze – wyjaśnia ks. Józef Kmak, proboszcz parafii w Ptaszkowej. – Mówiło się kiedyś, że ciężko zaciągnąć dzieci do domu. Teraz podobno karą jest je wyciągnąć na zewnątrz, żeby zaczerpnęły trochę świeżego powietrza. Stąd idea, która jest skierowana przede wszystkim do dzieci, które nie należą do żadnego klubu sportowego – uzupełnia.

Startw sobotę o godzinie 10.00 przy Centralnym Ośrodku Sportowym w Ptaszkowej. Chętni mogą zgłaszać się do czwartku. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej www.ptaszkowa.pl.

Radio RDN patronuje wydarzeniu.

Posłuchaj:
ks. Józef Kmak
Katarzyna Tokarczyk
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy