Puste tereny przy Górze św. Marcina mogą się zmienić

20.12.2018

Spokój od samochodów, nieopodal ruiny zamku, a obok ścieżka do biegania. Teren wokół Góry św. Marcina w Tarnowie – jedno z ulubionych miejsc spacerowych tarnowian może się zmienić.

Powstaje projekt zagospodarowania tego terenu i przeznaczenia go pod budownictwo mieszkalne. Chodzi dokładnie o obszar przy ul. Lotniczej, Modelarskiej, Al. Tarnowskich i drodze krajowej nr 94.

Ten prawie 50 hektarowy obszar od lat stoi pusty. Na niezagospodarowaną przestrzeń było już kilka pomysłów, w tym park rozrywki, ale plany spełzły na niczym.

Teraz tarnowski magistrat chce ponownie się zająć tematem.

Studium uwarunkowań i kryteriów zagospodarowania przestrzennego gminy Tarnów, jest to obszar wskazany pod rozwój zabudowy mieszkaniowej – jednorodzinnej. Taki też jest obszar analiz i tworzenia tego planu – mówi Lucyna Bielatowicz, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tarnowa.

Na tym terenie Gmina Tarnów posiada 80% własności. Pozostała część jest prywatna.

Sporządzanie nowego planu ma się zakończyć w ostatnim kwartale 2019 roku. Później odbędą się konsultacje z mieszkańcami. Aktualnie to miejsce z utrudnioną komunikacją w związku z zamknięciem wiaduktu przy Al. Tarnowskich.

A tymczasem magistrat ogłasza konkurs na projekt zagospodarowania Parku Niepodległości w rejonie Góry św. Marcina. Prace przyjmowane będą od dzisiaj, 20 grudnia do 10 lutego.

Celem jest stworzenie najlepszej pod względem architektonicznym, artystycznym, wizualnym i ekonomicznym koncepcji funkcjonalno – użytkowej tego miejsca. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz pełnoletnich mieszkańców Tarnowa.

Szczegóły w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Posłuchaj:
Lucyna Bielatowicz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN