Radio RDN zostało ambasadorem Tarnowa i otrzymało medal „W służbie Bogu i Ojczyźnie” [ZDJĘCIA]

05.01.2019

W jubileuszowej gali z okazji 25-lecia działalności diecezjalnej rozgłośni wzięło udział wiele osób ze świata polityki, biznesu, Kościoła oraz przyjaciele i słuchacze radia.

Oprócz urodzinowego tortu i tradycyjnie zaśpiewanego „Sto lat”, miało miejsce przyznanie przez prezydenta Romana Ciepielę wyróżnienia dla RDNu. Jest nim tytuł Ambasadora Tarnowa.

Tylko 10 osób i instytucji otrzymało taki tytuł. Jest nim m.in. ks. prof Michał Heller. Zauważamy, że dzięki radiu jesteśmy dobrze odbierani. Ambasador to ktoś, kto musi przekazywać wiadomości tak dobre, jak i te złe. Życzę, aby to ambasadorowanie sprowadzało się do przekazywania dobrych wiadomości. Ten tytuł jest także przejawem szacunku dla całej redakcji.

Starosta tarnowski, Roman Łucarz postanowił podarować rozgłośni medal W służbie Bogu i Ojczyźnie.

– Pierwszy medal otrzymała śp. Maria Witkowska – nasza rodaczka, zasłużona działaczka na rzecz rozwoju teatru, która była blisko Kościoła. Uważam, że radio RDN pasuje do tego medalu w 100%, ponieważ jako jedyne potrafi w super formie uchwycić to, co jest dla Polaków bardzo ważne. Współpraca z wami jest wspaniała i mam nadzieję, że będzie się rozwijała na kolejne lata.

Jubileuszową galę zakończył koncert zespołu Golec uOrkiestry. – Radio RDN zawsze jest nam przyjazne, lubimy wpadać do nich na szybką kawę przejeżdżając przez Tarnów. Takich sytuacji było wiele, wspomnienia za każdym razem są bardzo pozytywne, bardzo otwarci ludzie i serdeczni tu pracują, cenimy sobie tą przyjaźń – mówi Łukasz Golec.

Bracia Golec złożyli także życzenia naszemu radiu. – Żeby się rozwiało, żeby zdobywało nowe płaszczyzny, nowych słuchaczy, nowe fale w eterze i przede wszystkim gorące życzenia wszystkim pracownikom, którzy tworzą te radio, żeby dawało im to radość każdego dnia – życzył Paweł Golec.

Życzenia z okazji jubileuszu 25-lecia złożyli nam także słuchacze podczas gali. – Najlepszej redakcji, radiu na świecie, najlepsze życzenia na drugie ćwierćwiecze. – Na następne lata wszystkiego co najlepsze, żebyście się nie zmieniali.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Roman Łucarz
Łukasz Golec
Paweł Golec
Słuchacze
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN