Radni o raporcie prezydenta o stanie miasta

24.06.2019

Dyskusji o kondycji Tarnowa nie brakowało emocji. Ostra wymiana zdań między radnymi klubu PiS i Nasze Miasto Tarnów, a także liczne głosy ze strony radnych Koalicji Obywatelskiej na ostatniej sesji wywołały w sumie kilkugodzinną rozmowę.

– Trzeba dyskutować, aby miasto szło w dobrym kierunku – mówi przewodniczący Rady Miasta, Jakub Kwaśny. – Taki był nasz zamysł, żeby nad raportem w wyjątkowej sytuacji, gdzie dyskutujemy o stanie miasta poświęcić więcej czasu. Ta dyskusja jest wielowątkowa, całościowa. Myślę że warto mu poświęcić, te temu dokumentowi, który liczy ponad 600 stron więcej czasu i pochylić się nad tym. Tym bardziej że wkrótce będziemy pracować nad strategią rozwoju miasta – dodaje przewodniczący.

Sebastian Stepek, radny Koalicji Obywatelskiej oraz przewodniczący Komisji Ekonomicznej zwraca uwagę, że od kilku lat miasto otwiera się na nowych przedsiębiorców. – Raport jest bardzo ogólny, choć mógłby być bardziej szczegółowy. Jeśli chodzi o pozytywy, to z takich obszarów, które bardziej mnie interesuje, to wsparcie dla przedsiębiorców . Tam się dużo działo. Będą również tereny inwestycyjne, także to jest dla mnie ważne. Jest to materiał bardzo obszerny. Dużo pracy ludzie z magistratu musieli włożyć w przygotowanie tego raportu. Bardzo cenna lektura, bo po raz pierwszy mamy do czynienia z raportem o stanie miasta – mówi radny Stepek.

Innego zdania są radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy widzą sporo negatywów w przedstawionym dokumencie. – Miasto nie nadąża za zmianami w Polsce – mówi radny Dawid Solak. – Odnoszę takie wrażenie, że jesteśmy miastem, które niestety nie jest w stanie nadążyć za tempem zmian, które następują w naszym kraju. Występują one też w Małopolsce. Niestety pod wieloma względami, np. pod względem rozwoju gospodarczego czy ilości firm, które powstają czy inwestorów, jesteśmy daleko w tyle za takimi mniejszymi ośrodkami takimi jak Mielec czy niedaleka Bochnia – dodaje.

Jak informowaliśmy, głosowanie nad wotum zaufania oraz udzieleniem absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu dla prezydenta miasta, zostało przełożone na czwartek.

Wtedy radni mają kontynuować debatę na temat stanu finansów Tarnowa oraz kierunkach jego rozwoju. Szykuje się kolejna, niełatwa rozmowa.

 

 

 

Posłuchaj:
Jakuba Kwaśnego
Sebastiana Stepka
Dawida Solaka
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN