Radni i władze Mielca dyskutują o skutkach optymalizacji Miejskiej Komunikacji Samochodowej

12.06.2019

Władze Mielca uważają, że w ostatnich miesiącach o 13 proc zwiększyła się liczba osób wybierających ofertę tego przewoźnika.

Radni z kolei zwracają uwagę na piętę achillesową optymalizacji, czyli zmiany w rozkładach jazdy – mówi radny Jakub Blicharczyk.

Negatywnie oceniam efekt układania rozkładu jazdy. Zniszczono to co było dobre a nie zaproponowano nic w zamian. To dotyczy dojazdów do strefy, gdzie o połowę zmniejszono liczbę linii. Musiałem zrezygnować z dojazdu do pracy MKSem, ale nie jestem jedyny, bo otrzymuje maile, pisma od mieszkańców.

Rozkład jazdy jest cały czas zmieniany po sugestiach mieszkańców – twierdzi Monika Skowrońska – Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Jest możliwość dołożenia kolejnych kursów, bo to już zrobiliśmy m.in. na Borku, gdzie mieszkańcy narzekali, ze nie ma dojazdu do strefy ekonomicznej. Możemy rozmawiać, dawać uwagi, ale pamiętajmy też, że każdy kilometr kosztuje.

Radni wnioskowali, aby nie tylko zmienić rozkład jazdy, ale też, żeby powtórzyć badania dotyczące liczby osób jeżdżących autobusami MKS.

Posłuchaj:
Jakub Blicharczyk
Monika Skowrońska – Ziomek,
Anna Zboch
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy