Radni województwa małopolskiego wybierają marszałka, zarząd i przewodniczących sejmiku

19.11.2018

Trwa pierwsza sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego nowej kadencji. Nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowania, wybierają przewodniczącego i wiceprzewodniczących sejmiku oraz marszałka, wicemarszałków i członków Zarządu Województwa Małopolskiego. 

Przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego został Rafał Bochenek z Prawa i Sprawiedliwości został . Podczas tajnego głosowania radni jednogłośnie poparli jego kandydaturę. Głosowało na niego 37 radnych, a dwóch nie wzięło udziału głosowaniu.

– Nie spodziewałem się tak dużego zaufania i poparcia. Liczę na owocną współpracę i merytoryczną dyskusję na rzecz mieszkańców województwa małopolskiego – przekonuje Rafał Bochenek.

Rafał Bochenek był jedynym kandydatem na to stanowisko. Wcześniej sprawował funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu wielickiego oraz był rzecznikiem w rządzie Beaty Szydło.

Do tej pory funkcję przewodniczącego sprawowała Urszula Nowogórska z PSL-u.

Wiceprzewodniczącą sejmiku została Iwona Gibas, dyrektor biura poselskiego poseł Beaty Szydło i była wiceprzewodnicząca rady powiatu oświęcimskiego.

Kolejny wiceprzewodniczący został wyłoniony z Koalicji Obywatelskiej. Został nim Kazimierz Barczyk, były poseł i sędzia trybunału stanu.

Marszałkiem województwa małopolskiego został Witold Kozłowski.  Za głosowało 27 radnych przeciw było 9, a trzech wstrzymało się od głosu.

Witold Kozłowski pochodzi z regionu sądeckiego i mieszka w Brzeznej w gminie Podegrodzie. W poprzedniej kadencji był przewodniczącym klubu radnych PiS w sejmiku, ale w tegorocznych wyborach samorządowych nie uzyskał ponownie mandatu radnego wojewódzkiego. Od lipca 2018 roku był prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wicemarszałkami zostali Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz, członkami zarządu Anna Pieczarka i Marta Malec.

Poniżej link do transmisji obrad:

Posłuchaj:
Rafał Bochenek
Wydawca, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Józef Knapik
play
Słowo za słowo - Józefa Szczurek-Żelazko
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN