Radni zdecydowali – park pod Górą św. Marcina będzie mieć nazwę księcia Romana Sanguszki

25.05.2018

Propozycję PiS jednogłośnie przyjęto na sesji Rady Miasta. Rajcy chcą tym samym nakłonić jedynego żyjącego spadkobiercę rodu Sanguszków, by przekazał miastu tereny ruin zamku na popularnej Marcince.

Prócz zmiany samej nazwy, park zostanie również odpowiednio zagospodarowany, by przypominał tarnowianom i turystom o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Radni chcą również ogłosić konkurs wśród mieszkańców na najlepszy projekt zagospodarowania tego miejsca i liczą, że do działań włączy się też prezydent. – Teraz będziemy się starać, żeby faktycznie zaczęto wypełniać ten projekt. Warto na to poświęcić trochę czasu i to będzie ciekawa sprawa, kiedy w roku odzyskania niepodległości będzie taki konkurs i będziemy mogli ocenić te różnego rodzaju prace w szkołach, czy wystawy osób, które prywatnie się tym zajmą, czy historycy tarnowscy. Oni wręcz czekają na taką propozycję, żeby nam zaprezentować jak oni by to widzieli – mówi radny Jacek Łabno.

Nazwa ma w założeniu również ocieplić stosunki pomiędzy miastem, a księciem Pawłem.

Na utworzenie Parku im. Księcia Romana Sanguszki i realizację projektu w tegorocznym budżecie zapisano 100 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Jacek Łabno
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jerzy Kosiba
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN