Radny Robert Wardzała nowym szefem Klastra Przemysłowego w Tarnowie?

01.03.2019

To bardzo możliwe. Prezydent Roman Ciepiela w rozmowie z RDN przyznaje, że konkurs na stanowisko prezesa tej miejskiej spółki trzeba ogłosić, a kandydatura Roberta Wardzały jest brana na poważnie.

– Jeżeli wyrazi takie zainteresowanie, będzie poważnie brany pod uwagę. To osoba o znanych kompetencjach, związana z biznesem, obecnie jako prezes Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych w Krakowie – spółki prowadzonej przez Małopolską Agencję Rozwoju regionalnego.

Przypomnijmy, Robert Wardzała jest szefem Platformy Obywatelskiej w Tarnowie i klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

W wyborach samorządowych rozważał start na prezydenta, w ostatniej chwili poparł jednak Romana Ciepielę.Obecnie, tymczasowo, Klastrem kieruje związany z Platformą Obywatelską Andrzej Wyrobiec. Jest on także szefem Rady Nadzorczej spółki.

Objął stanowisko prezesa po Magdalenie Gadeckiej – Bukało, która jest na urlopie macierzyńskim.

Po wygranych przez Romana Ciepielę wyborach samorządowych sam Robert Wardzała nie wykluczał ubiegania się o stanowisko wiceprezydenta lub szefa miejskiej spółki.

Zmiany personalne także w wydziałach Urzędu Miasta.

Nową dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej jest Lucyna Bielatowicz, która nadzoruje dwa biura – Promocji i Współpracy Zagranicznej oraz Biura Prasowego. Szefową tego pierwszego, w randzie wicedyrektora, jest Maria Zawada – Bilik. Konkurs na szefa Biura Prasowego wygrał natomiast do niedawna szef redakcji Temi, Ireneusz Kutrzuba. Daniela Motak przestała pełnić funkcję rzecznika prasowego.

Zmiany również w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Zastępcami Mariana Ogrodnika, który kieruje tą instytucją Urzędu Miasta zostali Adam Gurgul i były kierownik ds. organizacji ruchu, Artur Michałek.

Dotychczasowy wicedyrektor Krzysztof Kluza jest kierownikiem ds. utrzymania pasa drogowego.

 

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN