Radny z Tuchowa: Uchwała powstrzymująca ideologię „LGBT” to ochrona naszych wartości

03.08.2020

Rada Miejska w Tuchowie pod koniec maja ubiegłego roku przyjęła uchwałę w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową. Przez tę decyzję wniosek władz Tuchowa o dofinansowanie z programu „Partnerstwo miast” Unii Europejskiej miał zostać odrzucony.

Projekt uchwały był inicjatywą klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, w którym jest pięć osób, jednak łącznie za uchwałą głosowali też inni radni, a trzech wstrzymało się od głosu.

– To obrona naszych wartości, w których wyrośliśmy – mówi inicjator uchwały w Radzie Miejskiej radny Mateusz Janiczek.

– Musimy wybrać, albo będziemy strzegli swoich wartości, którym jesteśmy wierni, lub damy się zaszantażować poprawności politycznej, ideologii LGBT, która chce wpływać na życie codzienne wszystkich obywateli Unii Europejskiej. My nie zgadzamy się na to, żeby była promocja w szkołach pewnych postaw, które dążą do seksualizacji dzieci, czy promują dzieci przez pary homoseksualne.

Jak dodaje Mateusz Janiczek, dzisiaj głosując za uchwałą, zrobiły to samo co rok temu. Według radnego z Tuchowa takie zachowanie jest znamienne dla urzędników z Brukseli, którzy w imię tolerancji odbierają środki tym, którzy wyznają inne, chrześcijańskie wartości.

W lutym tego roku z powodu podpisania uchwały powstrzymującej ideologię „LGBT” gmina Saint-Jean-de-Braye we Francji zawiesiła oficjalne stosunki z gminą Tuchów.

 

Przez „strefę wolną od LGBT” Tuchów straci pieniądze z Unii Europejskiej? [WIDEO]

Posłuchaj:
Mateusz Janiczek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN