Na Radziejowej stanie nowa wieża widokowa

08.07.2019

Turyści znów będą mogli wejść na wieżę widokową na Radziejowej. Nadleśnictwo Piwniczna podpisało umowę z wykonawcą, który rozbierze starą, uszkodzoną konstrukcję i wybuduje zupełnie nową. Pół miliona złotych na ten cel przekazały Lasy Państwowe. Wejście na istniejącą od 13 lat wieżę trzeba było zamknąć niecałe dwa lata temu, bo konstrukcja groziła zawaleniem – wyjaśniał w porannej rozmowie na antenie RDN Nowy Sącz Stanisław Michalik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa.

 – W wyniku uderzenia pioruna część konstrukcji została zniszczona, dlatego podjęliśmy starania, żeby ją wyremontować. Została wymieniona duża część elementów nośnych konstrukcyjnych zniszczonych przez piorun. W międzyczasie ten materiał wystawiony na działanie atmosfery, czyli niskich, wysokich temperatur, nasłonecznienia, wilgotność, a nie został odpowiednio zabezpieczony i uległ porażeniu przez grzyby.

Plac budowy został już przekazany wykonawcy, który najpierw rozbierze starą konstrukcję, a w jej miejsce wybuduje nową wieżę o podobnych wymiarach. Prace mają ruszyć w najbliższych dniach i skończyć się w listopadzie.

Posłuchaj:
Stanisław Michalik
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30