Na razie bez podwyżek za wodę

14.03.2018

Już wiadomo, że do 10 czerwca będą obowiązywać dotychczasowe ceny za wodę i kanalizację w Tarnowskich Wodociągach. Później – zgodnie ze zmianami ustawowymi – zostaną wprowadzone nowe taryfy, które mają obowiązywać przez 3 lata i będą mogły się zmieniać wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

Prezes tarnowskiej spółki już jest pełen obaw, bo, jak mówi – zaplanowanie taryfy na tak długi okres to ogromne wyzwanie, ponieważ trzeba przewidzieć koszty, które przedsiębiorstwo będzie musiało ponieść w tym czasie.

A co na to mieszkańcy? – Rachunki płaci się coraz większe – gaz, prąd – a pensje, mimo tego co mówią statystyki, wcale nie idą w górę – mówią mieszkańcy, którzy nie chcą podwyżek cen wody. – Jeśli podwyżek nie będzie, to na pewno będziemy bardzo zadowoleni, bo ja mam bardzo wysokie rachunki za wodę, prawie jakbym miała basen. – Tu podwyżka, tam podwyżka, to bije po kieszeni. – Duże ceny płacimy za zużycie. – Pensji nie podniosą ale rachunki już tak – dodają tarnowianie.

Na pytanie, o ile w przyszłości wzrosną ceny za wodę i kanalizację, prezes Tadeusz Rzepecki odpowiada, że na razie nie ma powodów, które wskazywałyby na jakiekolwiek inne przyczyny wzrostu niż cena energii, surowców i materiałów do produkcji, a także kosztów stałych, które firma ponosi.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy