Region: PiS bedzie dazylo do zmian w malopolskim sejmiku

27.10.2015

Prawo i Sprawiedliwosc chce isc za ciosem. Po tym, jak podczas wyborów rozgromilo polityczna konkurencje, bedzie dozylo do zmian w samorzadach.

Józefa Szczurek – Zelazko, radna sejmiku województwa malopolskiego, podczas rozmowy z RDN Malopolska przyznala, ze jej partia bedzie próbowala rozbic dotychczasowa koalicje Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego i wlasnie z ludowcami nawiazac wspólprace. Chcemy, zeby w Malopolsce dobrze sie dzialo. Tak sie stanie, jezeli bedzie dobra wspólpraca wladz województwa z rzadem i prezydentem. Taki cel przyswieca tym dzialaniom, które sa podejmowane przez dzialaczy Prawa i Sprawiedliwosci. Mysle, ze ta zgoda moze zaowocowac tym, ze dzialacze naszej partii beda próbowali stworzyc nowy zarzad Województwa Malopolskiego – dodaje.

Zawsze dotrzymuje obietnic- podkresla Józefa Szczurek-Zelazko, dyrektor brzeskiego szpitala, która niebawem zasiadzie w poselskich lawach. W trakcie kampanii zapowiadala, ze gdy zostanie wybrana, nie zrezygnuje z funkcji dyrektora lecznicy i nie bedzie poslem zawodowym. Potwierdzila to takze w rozmowie z RDN Malopolska – W szpitalu zrobilismy bardzo wiele. Chce realizowac kolejne projekty. Uwazam, ze praca dyrektora i posla jest do pogodzenia. Wierze, ze pomoga mi w tym moi, wspaniali wspólpracownicy. Podczas mojej pracy w szpitalu wypracowalismy standardy wspólpracy mysle, ze to pozwoli, by moi pracownicy zanglizowali sie teraz jeszcze bardziej– dodaje.

W czwartek zaplanowano nadzwyczajna sesje Sejmiku Wojewódzka Malopolskiego. Wówczas poznamy nazwisko nowego marszalka. Marek Sowa, który piastowal ta funkcje zostal poslem.

 

 

Łukasz Wrona
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30