Region: Wiecej policyjnych patroli w ramach akcji Wielkanoc

14.04.2017

 

Juz dzis na drogach spotkacie wiecej policyjnych patroli. Ruszyla akcja ‚Wielkanoc 2017’. Dla kierowców oznacza to czestsze kontrole zarówno pojazdów, jak i kierowców. Policjanci beda tez zwracac szczególna uwage na tych, którzy lamia przepisy drogowe.

Bedziemy zwracac szczególna uwage na tych kierowców, którzy w sposób nieodpowiedzialny lamia przepisy ruchu drogowego. Mozemy tu wymienic m.in. przekraczanie predkosci, niebezpieczne manewry, wyprzedzanie na podwójnej linii ciaglej, nieustapienie pierwszenstwa – tlumaczyl Albert Kogut, naczelnik sadeckiej drogówki.

Ze statystyk policyjnych wynika, ze jednym z czesto popelnianych bledów jest trzymanie sie zbyt blisko zderzaka samochodu, który jedzie przed nami. Brak odstepu nie daje czasu na reakcje w przypadku naglego hamowania. Dlatego takie zachowania beda bezwzglednie karane. – Jesli przyjedziemy na miejsce zdarzenia i okaze sie, ze kierowca nie zachowal tego wymaganego odstepu, co doprowadzilo do stluczki, to skorzystamy z zasady ‚zero tolerancji’. To oznacza wysoki mandat – dodaje.

Policjanci beda zwracac tez szczególna uwage na sprawnosc pojazdów i trzezwosc kierowców. Mundurowych spotkacie nie tylko na ulicach miast. Policyjne patrole beda takze w regionie przy mniej uczeszczanych drogach.

Posluchaj Alberta Koguta:
Jolanta Fraczek
Fot. KMP w Nowym Saczu
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Aneta Mleczko, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Tomasz Szołdrowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30