Rekordowa zbiórka krwi w Ciężkowicach

19.10.2017

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, ale także starsi mieszkańcy licznie oddawali krew podczas specjalnej akcji w tym mieście. Trzydzieści jeden osób oddało 14 litrów krwi. Chętnych było o wiele więcej, bo aż 50 osób.

Uczniowie jednogłośnie mówią, że z chęcią niosą pomoc potrzebującym. – Mam bardzo rzadką grupę krwi i chcę pomóc ludziom, to jest mój drugi raz i będę się starał sukcesywnie oddawać krew. – Ja już oddaję siódmy raz, wiem, że to pomoże innym ludziom. – Fajnie jest pomagać innym. – To nic strasznego, nic nie boli, nie bać się, polecam gorąco! – dodają uczestnicy.

Monika Trela – nauczyciel i opiekun Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, nie kryje radości z zaangażowania uczniów. – Młodzież bardzo chce oddawać krew, chce pomagać innym. Osoby, które już raz oddały krew zgłaszają się ponownie i sami też jadą do punktu krwiodawstwa do Tarnowa. Pomoc innym to cel Klubu Honorowych Dawców Krwi. To mnie najbardziej cieszy – mówi nauczycielka.

Akcja organizowana jest w szkole w Ciężkowicach dwa razy do roku. Od 11 lat corocznie oddawana jest tam rekordowa ilość krwi.

Radio RDN patronuje przedsięwzięciu.

Posłuchaj:
Uczniowie
Monika Trela
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN