Rekordowy sezon dla krynickiego kurortu

10.04.2019

Pół miliona turystów odwiedziło Krynicę w minionym sezonie zimowym. Ci, którzy na swój wypoczynek wybrali właśnie sądecki kurort, z pewnością nie mieli na co narzekać, podobnie jak lokalni hotelarze.

To był rekordowy sezon turystyczny dla uzdrowiska, przyznaje Daniel Lisak, szef biura Krynickiej Organizacji Turystycznej.

– Ten sezon zimowy był niewątpliwie inny od pozostałych dlatego, że ilość śniegu która nas tu zaskoczyła była zatrważająca. Cieszymy się, że najwięcej było go w styczniu. Przez sześć tygodni mieliśmy ten najbardziej gorący okres w obsłudze ruchu turystycznego. Jeżeli chodzi o warunki śnieżne ten rok był kapitalny.

Główną atrakcją turystyczną Krynicy są oczywiście stoki narciarskie, choć w ostatnich latach, gości przyciągają także koncerty. Wydarzenia cyklu Krynica Źródłem Kultury wypełniają Pijalnię Główną po brzegi. Co ciekawe, coraz częściej artyści występujący podczas festiwalu, pozostają w uzdrowisku kilka kolejnych dni, by korzystać z turystycznych uroków naszego regionu.

 

Posłuchaj:
Daniel Lisak
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN