Remont w centrum Limanowej przedłuży się o 3 tygodnie

02.12.2019

Dopiero w Święta Bożego Narodzenia mieszkańcy Limanowej będą mogli korzystać z rynku. Remont przedłuży się z powodu wymiany części rur gazowych na wjeździe do rynku od strony ulic: Matki Boskiej Bolesnej i Kościuszki. – Remont miał się ukończyć początkiem grudnia i drogowcy wywiązali się z terminu bo jezdnia wokół płyty jest już gotowa – tłumaczy Burmistrz Limanowej Władysław Bieda.

– Prace byłyby już zakończone i pewnie ruch byłby przywrócony początkiem grudnia, czyli tak jak planowaliśmy. Natomiast zakład gazu nie przewidział tego, że będą wymienić też rury gazowe. To nie zostało zsynchronizowane, oni później znacznie weszli z wymianą rur gazowych, a teraz ten zakres gdzie nie były wymieniane rury gazowe jest kończony. Firma, która działała tutaj na umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad wykonała już nawierzchnię końcową.

W rynku pojawiają się też drzewa liściaste, będzie miejsce gdzie można usiąść i pojawią się też fontanny. Efekt tych prac na płycie poznamy dopiero na wiosnę. Całkowity koszt remontu to ponad 4 miliony złotych.

Posłuchaj:
Władysław Bieda
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Paweł Broński
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS)-Łukasz Bałajewicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN