Remont Jaskółki także w zimie

20.11.2017

Przebudowa hali Jaskółka w Tarnowie Mościcach ma być prowadzona również w zimie. Trwają prace budowlane przy modernizacji największej hali widowiskowo-sportowej w mieście.

Urzędnicy twierdzą, że okres zimowy, który wkrótce nastanie nie będzie przeszkodą w prowadzeniu prac remontowych. – Harmonogram prac przewiduje wykonywanie robót w okresie jesienno-zimowym. Są już takie technologie, które pozwalają nawet na prowadzenie robót mokrych, np. robót żelbetowych fundamentów czy ścian, w okresie zimowym. Nawet do -10 stopni. Myślę, że te nowinki techniczne będą stosowane i nie będzie przerwy w prowadzeniu robót – mówił dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Edward Rusnarczyk.

Przypomnijmy, że podczas modernizacji pojawiły się nieplanowane prace i dodatkowe koszty, które spowolniły przebudowę hali. Chwilowo wykonawca ma niewielkie opóźnienie, które, zdaniem urzędników, stara się nadrobić pracując od świtu do zmroku. Potwierdzają to mieszkańcy Mościc. – Codziennie od rana do godzin popołudniowych trwają prace. Maszyny non stop są w ruchu, jeżdżą samochody ciężarowe. Nie jest to niedogodnością. Są remonty – trzeba przeżyć. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej zakończą budowę, aby móc zorganizować jakąś imprezę – komentują tarnowianie.

Zakończenie remontu hali Jaskółka planowane jest na listopad przyszłego roku.

Posłuchaj:
Edward Rusnarczyk
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN