Remont Kwiatkowskiego już z opóźnieniem

13.09.2017

Remont ulicy Kwiatkowskiego w Tarnowie już z opóźnieniem. Urzędnicy informują, że to przez ostatnią aurę. Modernizacja rusza najprawdopodobniej dziś w nocy.

Kierowcy pytają czy będą kolejne utrudnienia? Według zapewnień urzędników, prace mają być prowadzone w godzinach wieczornych oraz nocnych. Modernizowany ma być odcinek od mostu na rzece Biała do skrzyżowania z Czerwonych Klonów. Tarnowscy kierowcy obawiają się paraliżu miasta szczególnie w godzinach szczytu. Bo, jak mówią, i tak jest już bardzo źle.

– Na pewno będą korki, będzie zwężenie, to jest nieuniknione. – To, co można zrobić w nocy, to można. – Korki są już w całym mieście, to chyba nie będzie zaskoczenie, że i na Kwiatkowskiego w końcu będą– dodają kierowcy.

W ramach modernizacji, m.in. wymieniony ma zostać asfalt, poprawione krawężniki. – Prace mają się odbywać etapami, by nie było utrudnień – podkreśla Artur Michałek, kierownik Działu Organizacji Ruchu tarnowskiego magistratu.  Od samego mostu do zjazdu, do zajezdni autobusowej, będzie to tylko wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni. Tam będą trwały prace związane z frezowaniem, układaniem warstwy ścieralnej betonu asfaltowego. I to są prace, które szybko postępują. Jeśli wykonawca wykona dany odcinek, szybko zostanie przywrócony do ruchu – dodaje kierownik Działu Organizacji Ruchu.

Ponadto przy ulicy Kwiatkowskiego mają powstać zatoki autobusowe, natomiast w rejonie skrzyżowania z Czerwonych Klonów nawierzchnia drogi ma być dodatkowo wzmocniona. Jeżeli aura pozwoli, prace mają się rozpocząć dziś wieczorem, a zakończyć na przełomie października i listopada.

Posłuchaj:
Kierowcy
Artur Michałek
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy