Remont mostu w Ostrowie w 2021 roku

15.01.2020

Opinia ekspertów z Krakowa i Rzeszowa potwierdziła, że na przyczółkach i podporach może powstać nowa, wyremontowana przeprawa. To, zdaniem starosty tarnowskiego Romana Łucarza, znacznie obniży koszty przebudowy mostu.

Przyczółki i podpory wymagają pewnych kosmetycznych napraw, ale przy skali całej inwestycji nie będą to duże koszty – mówi starosta.

– To jest jedyna droga, którą teraz obieramy i koncentrujemy się na remoncie kapitalnym tego mostu. Mamy również przygotowany kosztorys. Łączny koszt przebudowy to około 34 mln zł.

Teraz starostwo będzie starać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które może pokryć do 80% kosztów całej inwestycji. Pozostałe 20%, czyli około 7 mln złotych to wkład własny.

Dodatkowo, starostwo ma zaoszczędzić pieniądze na projektowaniu nowej przeprawy. To, z własnych pieniędzy ma zrobić czeska firma Metrostav – wykonawca łącznika autostradowego. Zdaniem przedstawicieli przedsiębiorstwa – czynny most na Dunajcu znacznie usprawniłby pracę przy budowie zjazdu.

Koncepcja ma być gotowa do 20 stycznia. Cały remont mostu w Ostrowie ma rozpocząć i zakończyć się w 2021 roku.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN