Czy remont tarnowskiego Rynku jest zagrożony?

13.03.2019

Żeby ruszyć z pracami brakuje 300 tysięcy złotych. Najniższa oferta na wykonanie remontu o tyle właśnie przekracza kwotę zabezpieczoną w budżecie miasta.

Zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji, Adam Gurgul, który był gościem Pulsu Regionu mówił, że w tej sytuacji konieczne są zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej. Na to jednak potrzebna jest zgoda radnych.

– Liczymy, że to zadanie, które jest niezbędne i kluczowe do realizacji otrzyma niezbędne dofinansowanie.

Jeżeli nie będzie zgody na przesunięcie środków, trzeba będzie ponowić przetarg, a to oznacza zmianę terminu rozpoczęcia remontu.

Prace, jak informowaliśmy, mają planowo ruszyć w kwietniu. Miasto nie zgodziło się na proponowany przez przedsiębiorców termin, którzy chcieli aby remont rozpoczął się po wakacjach.

Ostateczne decyzje mają zapaść na najbliższej nadzwyczajnej sesji. Jest ona zaplanowana na jutro.

Przypomnijmy, prace realizowane na Rynku obejmą między innymi wymianę całej konstrukcji nawierzchni płyty rynku, jezdni oraz chodników, wymianę przyłączy wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych do zasilania fontann, a także budowę sieci ciepłociągu przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Konstrukcja nawierzchni ma być bardziej wytrzymała, a jej wierzchnia warstwa zostanie wykonana z kamieni, grubszych i bardziej odpornych.

Dojazd na rynek zostanie utrzymany – będzie prowadził głównie od strony ulicy Wekslarskiej.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem remont rynku zakończy się w drugim kwartale 2020 r.

Posłuchaj:
Adam Gurgul
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN