Remont Ujejskiego paraliżuje ruch na Mościckiego

17.05.2018

Wszystko przez zapory, które pojawiły się na tej ulicy i skutecznie utrudniają ruch. Ujejskiego to ulica prostopadła do Mościckiego i właśnie na styku obydwu ulic pojawiły się barierki odgradzające remontowany odcinek.

Kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania z ulicą Szkotnik muszą wjeżdżać na sąsiedni pas, by ominąć przeszkodę. – Jest pół pasa wolne tylko, trzeba uważać. I tak jestem w szoku, że nie było tu jeszcze żadnych wypadków, bo ludzie jeżdżą na pamięć. Najgorsze jest to, że to w ubiegłym roku było robione i teraz znowu powtórka – mówią kierowcy.

Jak tłumaczy Daniela Motak, rzecznik Urzędu Miasta wygrodzenie na ulicy Mościckiego jest konieczne ze względów bezpieczeństwa kierowców. – To jest wygrodzenie i przewężenie pasa na skrzyżowaniu i ono wchodzi w ulicę Mościckiego. Ma to służyć bezpiecznemu przejazdowi i zabezpieczeniu budowy. W tym wypadku wybrano najlepsze rozwiązanie – twierdzi rzecznik.

Prace na Ujejskiego ciągle się przedłużały, bo drogowcy czekali na poprawę pogody. Prace zostały przerwane w grudniu ze względu na niskie temperatury.

Teraz jest już nowa konstrukcja drogi. Będzie także nowa nawierzchnia i nowe chodniki.

Remont planowo ma zakończyć się w czerwcu bieżącego roku. Koszt całej inwestycji to około 350 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Kierowcy
Daniela Motak
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy