Co dalej z remontem dworca w Tarnowie Mościcach?

11.01.2019

Dworzec w Mościcach dalej będzie stał, jak stoi, a parkingu Park&Ride na razie nie będzie. Kolejarzom wciąż nie udało się sprzedać zrujnowanego budynku Dworca PKP w Mościcach. Na razie przetarg został wstrzymany.

Przed 5 laty PKP zapewniało, że, gdy nie uda się przy drugim podejściu sprzedać obiektu, rozważą możliwość nieodpłatnego przekazania go na rzecz samorządu. Minęły kolejne lata i nic się nie zmieniło.

Tymczasem dworzec, jak straszył wyglądem, tak straszy. – Wygląda jak ruina i boli, jak się patrzy i wstyd. Pomazany, pordzewiały, przypomina wczesne czasy Gierka, tragiczny wygląd. Jak papież był w Tarnowie, wtedy był ostatni raz odmalowany i umyte okna – komentują mieszkańcy.

Z budowy Park&Ride, który miał tego roku powstać przy dworcu, na razie miasto zrezygnowało i unijna dotacja – 2 miliony zł – przepada. Dlaczego? Wyjaśnia Daniela Motak, rzecznik magistratu. – Nie udało nam się wyłonić wykonawcy, przeprowadziliśmy 3 przetargi. W jednym nikt się nie zgłosił, a w dwóch ceny zaproponowane przez oferentów ponad dwukrotnie przekroczyły nasze możliwości. Poinformujemy marszałka, że nie wykorzystamy przyznanej dotacji, natomiast nadal uważamy, że ta inwestycja jest potrzebna, dlatego chcemy w tym roku ponownie wystąpić o dotację.

Większość zapytanych przez nas kierowców twierdzi, że parking w tym miejscu i tak zapełniałby się tylko przy okazji imprez na stadionie. Mówią, że bardziej przydałby się w rejonie zajezdni i przychodni. – Do centrum miasta jest za daleko, żeby tam parkować, za bardzo też z boku centrum Mościc. – Nie podejrzewam, żeby był tam duży ruch. – Mi wydaje się, że jest tam niewykorzystane miejsce i mógłby być parking. – Tamten dworzec nie istnieje, to dobre miejsce jedynie jak są imprezy sportowe. Parking przydałby się przy Azotach i przychodni.

Planowany Park&Ride w Mościcach miałby mieć około 200 miejsc.

Posłuchaj:
Mieszkańców
Danieli Motak
Kierowców
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy