Remontu boiska przy SP3 na razie nie będzie

05.07.2018

Był projekt, wkład własny Urzędu Miasta Tarnowa i zgłoszenie do programu „Małopolskie boiska”. Mimo to wymiany betonowej nawierzchni boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 na razie nie będzie.

Jak wyjaśnia dyrektor placówki Leszek Marek, magistrat zgłosił szkołę do programu jako jedyną z całego miasta. Betonowa nawierzchnia boiska miała zostać poddana wymianie na nowoczesną, powodującą mniej urazów.

Na ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski w Krakowie listach szkół wytypowanych do wykonania remontów boisk, nie znalazła się jednak tarnowska SP3. – Niestety powodów takiej decyzji nie znam. Jakie były kryteria to wiedzą na pewno urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego. W związku z tym niestety szkoła nr 3 na dzień dzisiejszy nie ma wymienianej nawierzchni. Nawierzchnia asfaltowa boiska jest mocno spękana, cały stan boiska kwalifikuje je do wymiany – mówi dyrektor placówki.

Decyzją oburzona jest tarnowska radna Barbara Koprowska, przewodnicząca komisji oświaty, która deklaruje, że będzie wyjaśniać przyczyny odrzucenia boiska SP3 z programu remontów. – Większość dofinansowania otrzymały boiska wiejskie – z Ciężkowic, Lisiej Góry, Wierzchosławic, Wietrzychowic, Zakliczyna, z powiatu tarnowskiego. Dla mnie jest to niezrozumiałe, dlatego że Tarnów jest w Małopolsce drugim co do wielkości miastem po Krakowie. Uważam, że jeżeli Tarnów, duże miasto z wieloma szkołami, występuje tylko o jedno boisko, to uważam, że to dofinansowanie Tarnów otrzymać powinien – komentuje radna.

W budżecie miasta czeka 150 tysięcy złotych przeznaczone na remont boiska przy SP3, ale czy program dofinansowań będzie powtórzony w przyszłym roku – tego nie wiadomo.

Posłuchaj:
Leszek Marek
Barbara Koprowska
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN