Podczas remontu Krakowskiej ucierpiały parkingi, czy będą remontowane?

03.10.2018

W czasie modernizacji, miejsca postojowe wzdłuż ulicy Krakowskiej służyły jako pas ruchu. Teraz widać zniszczenia. W wielu miejscach nawierzchnia jest dziurawa.

– To trzeba było naprawić za jednym zamachem – mówią kierowcy. – Tak na ogół się tutaj pracuje. – Żeby nie było tak, że za parę lat będzie się znowu remontowało parking. – Krakowska jest tak czy inaczej strefą wolnego ruchu, a ludzie potrzebują miejsc do parkowania. – Jest mało miejsca na parkingach, tutaj parking nie jest za bardzo wyremontowany, po prostu nieładnie to wygląda w zestawieniu z drogą – komentują.

Jak deklaruje Daniela Motak, rzeczniczka Urzędu Miasta, wszelkie ubytki w nawierzchni parkingu przy ulicy Krakowskiej będą naprawiane na bieżąco. – Na dzisiaj nie mamy sygnałów mówiących o tym, żeby to wymagało jakiejś większej ingerencji. Gdyby takie sygnały się pojawiły, że tam np. wypadają kostki, że coś się tam psuje, to my to oczywiście naprawimy. Projekt przyszłorocznego budżetu się tworzy i coś więcej o tym, co dokładnie tam zostało zapisane będziemy mogli powiedzieć dopiero za jakiś czas – dodaje.

Urzędnicy apelują również, by wszelkie uwagi dotyczące stanu nawierzchni zgłaszać bezpośrednio do Zarządu Dróg i Komunikacji.

Przypomnijmy, ulica Krakowska przeszła dwa remonty w odstępie zaledwie kilku lat. Wymiana nawierzchni kosztowała miasto około pięciu milionów złotych.

Posłuchaj:
Kierowcy i przechodnie
Daniela Motak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN