Remonty dróg stresują maturzystów bardziej niż egzaminy

08.05.2018

Sądeccy maturzyści bez trudu uporali się z dzisiejszym egzaminem z języka angielskiego. Uczniowie mieli dwie godziny na napisanie testów na poziomie podstawowym, ale wielu z nich opuszczało salę wcześniej. Jakim tematem zajmowali się w tym roku?

Trzeba było opisać na blogu kurs językowy, w którym się uczestniczyło. Można było w nim opisać miasteczko, w którym się mieszkało, problemy z jakimi się spotkało i rzeczy, które nam się podobały – odpowiadają uczniowie. Podkreślają, że poziom podstawowy nie sprawił im większego problemu. – Nie miałem z egzaminem większego problemu. Dla mnie proste.

Zmorą maturzystów są jednak problemy komunikacyjne w Nowym Sączu. Winę ponosi za to zamknięcie mostu heleńskiego. Objazdy ul. Węgierską i obwodnicą północną miasta w ostatnich dniach były zakorkowane jeszcze długo po rozpoczęciu matur. – Pojawiłem się w sali 5 minut przed maturą bo moim zdaniem szynobus jeździ za późno. Ze Starego Sącza jechałem na około – tłumaczy jeden z maturzystów.

Maturzyści podkreślają, że starają się wyjeżdżać z domów odpowiednio wcześniej, żeby nie spóźnić się na egzaminy.  Jutro (9.05) zmierzą się z rozszerzoną matematyką o godzinie 9 i z filozofią o 14.

 

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN