Rezygnacja ze służbowego samochodu i urząd dla mieszkańców

27.12.2018

Takie są pierwsze decyzje i cele nowego burmistrza Brzeska, Tomasza Latochy.

W rozmowie z RDN deklaruje, że praca w urzędzie miasta to służba i w tym kierunku powinna zmieniać się mentalność urzędników. Nowy burmistrz planuje specjalistyczne szkolenia w tym kierunku.

Są także pierwsze oszczędności – służbowy samochód brzeskich burmistrzów jest już wyceniony i ma być sprzedany, a Tomasz Latocha jeździ prywatnym samochodem.

Samochód służbowy, którym poruszał się zastępca burmistrza, czyli skoda fabia, jest już przekazany do użytkowania urzędnikom. Ma to na celu oszczędności i racjonalizację wydatków, bo wcześniej można było zaobserwować, że urzędnik miejski poruszał się dużym, 9 – osobowym busem tylko w towarzystwie kierowcy. Uważam, że jest to nieakceptowalne, stąd przekazaliśmy do dyspozycji urzędników pojazd w dobrym stanie, skodę fabię.

Na stanowisko wiceburmistrza Tomasz Latocha powołał Grzegorza Bracha. W jego opinii to doświadczony samorządowiec i specjalista od środków europejskich, które są obecnie, zdaniem burmistrza, bardzo Brzesku potrzebne.

Jest też i dobra informacja dla brzeskich seniorów po 70. roku życia. Burmistrz chce wprowadzić dla nich darmową komunikację miejską. Możliwe, że stanie się to już od lutego przyszłego roku.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy