Riviera Radłowska na wakacyjnej trasie RDN [ZDJĘCIA]

20.07.2019

Tłumy zawodników, kibiców, turystów i mieszkańców regionu zgromadziła V edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów. W rywalizacji wzięło udział ponad sześciuset zawodników, którzy pokonywali dystanse triathlonowe, czyli bieganie, pływanie i jazdę na rowerze.

Radio RDN patronuje wydarzeniu, które odbywa się nad Rivierą Radłowską. Byliśmy na miejscu wozem transmisyjnym, skąd nadawaliśmy program na żywo.

To pełne uroku miejsce, można nie tylko odpocząć ale również podziwiać sportowe rywalizacje – powiedzieli RDN uczestnicy wydarzenia.

– Mąż startuje w zawodach, dlatego przyjechaliśmy pokibicować. Jesteśmy z Gorlic, miejsce urokliwe, przyjemnie tu jest, sportowa atmosfera. – Czysta woda, szybka trasa rowerowa, świetna trasa biegowa, trochę lasu, trochę asfaltu. – Jestem pierwszy raz w Radłowie, bardzo mi się podoba, fajna okolica. Przyjechaliśmy rowerami z Bogumiłowic, dom Witosa podziwialiśmy po drodze. Naprawdę super miejsce – mówią wypoczywający nad zalewem.

– Co roku przyjeżdża tutaj coraz więcej osób – mówi Zbigniew Mączka, burmistrz Radłowa.

– Jak zaczynaliśmy 5 lat temu to były dwie sztafety i ok. 140 zawodników. Dziś mamy w sumie 173 osoby indywidualne, 15 sztafet. Jutro mamy ok. 30 sztafet i 370 zawodników. To łącznie ponad 600 zawodników – wylicza burmistrz Mączka.

Marta Gałuszka, dyrektor zawodów i organizator Grupa Azoty Triathlon Radłów mówi, że zawodnicy chętnie tu przyjeżdżają, bo czysta woda i płaski asfalt, które służą tego typu rywalizacjom.

– Oprócz tego, że jest infrastruktura letnia, która będzie tutaj z roku na rok rozwijana, to jest także infrastruktura zimowa, ponieważ tutaj zimą odbywa się w każdą niedzielę morsowanie. To także fajny start przed większymi imprezami triathlonowymi. Duża część będzie za tydzień startować na innych imprezach, a we wrześniu na kolejnej z naszego cyklu, ponieważ połączyliśmy się w tym roku w taki cykl Triada Południa, wystartują na pewno w Krakowie – powiedziała Marta Gałuszka.

W sobotnich zmaganiach w Radłowie najmłodszy uczestnik miał 16 lat, a najstarszy 69. Jutro dalsza część zawodów. Główną nagrodą jest samochód.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Zbigniew Mączka
Marta Gałuszka
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN