Rodzice dzieci niepełnosprawnych walczą o pieniądze na szkołę specjalną

20.02.2018

Burmistrz Dębicy obiecał, że miasto wesprze finansowo w tym roku budowę szkoły specjalnej, a teraz się z tego wycofuje – mówią rozgoryczeni rodzice dzieci niepełnosprawnych. Jak relacjonują, jeszcze kilka miesięcy temu usłyszeli od Mariusza Szewczyka, że będą pieniądze od wojska po sprzedaży budynków byłego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Miasto dostało działkę, gdzie miała powstać szkoła, ale sprzedało ją. Obiecane mieliśmy, że część zysku dostaniemy na szkołę, dlatego teraz przychodzimy i prosimy o te pieniądze. Nie chcemy słuchać kolejnych obietnic, bo rozpoczyna się budowa szkoły i teraz potrzebne są pieniądze – mówią zbulwersowani rodzice.

Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy tłumaczy, że w tym roku nie jest możliwe wsparcie zadania, za które odpowiedzialny jest powiat. – Pomożemy w przyszłym roku, bo w tym mamy bardzo napięty budżet, a chcemy go zrealizować. Nie wiem także dlaczego chce się odpowiedzialność za to zadanie zrzucić na burmistrza i radę miasta. Gdzie były do tej pory władze powiatu? – pyta burmistrz.

Rodzice zapewniają, że nie odpuszczą i będą przychodzić na sesje miejskie, aby dopominać się o pieniądze.

Posłuchaj:
Rodzice
Mariusz Szewczyk
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - Krystyna Latała
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Albert Kogut
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN