Rodzice proszą o pomoc w odbudowie szkoły w Ilkowicach [ZDJĘCIA]

08.01.2018

Trwa sprzątanie i usuwanie sprzętu z klas oraz strychu po pożarze budynku szkoły w Ilkowicach. Od piątku rodzice, nauczyciele oraz strażacy ochotnicy codziennie godzinami pracują przy zniszczonym obiekcie.

Chcemy jak najszybciej posprzątać, aby ruszyły prace remontowe – mówią reporterowi RDN mieszkańcy Ilkowic.

– Sprzątają tu ojcowie naszych dzieci, którzy z własnej woli przyjechali nam tu pomóc w sprzątaniu. Aby jak najszybciej przywrócić szkołę do działania. Każdą pomoc udzielimy, jaka tylko możemy wnieść. Szkoła jakby nie patrzył, jest naszą tożsamością. Jest też skarbem, który pokazuje że wieś Ilkowice istnieje. Jak trzeba będzie przyjść będzie jutro czy pojutrze, to nie zawiedziemy i przyjdziemy – dodają.

Rodzice uczniów i mieszkańcy wsi zbierają pieniądze za pośrednictwem profilu na portalu społecznościowym. Rada sołecka wraz ze strażakami kwestowała po niedzielnych Mszach świętych na terenie gminy

– Tragedia jeszcze bardziej zjednoczyła mieszkańców. Wczoraj ze strażakami i radą sołecką zrobiliśmy kwestę. Ludzie byli hojni i dużo pieniędzy uzbieraliśmy. Myślę, że tym sposobem szkołę i dzieci będą mogły się uczyć. Mieszkańcy także wpłacają pieniądze na konto – mówi sołtys Ilkowic, Leokadia Madura.

Sytuacja jest poważna, obiekt jest mocno zniszczony. Prawdopodobnie od środy rozpoczną się prace rozbiórkowe nadpalonego dach u i poddasza. Uczniowie przeniosą się do Niedomic, gdzie przez kilka tygodni będą się uczyć w tamtejszej szkole. Natomiast przedszkole ma być ponownie uruchomione w następny poniedziałek.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Leokadia Madura
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN